Ogólnopolskie Sympozjum Diagnostyka Maszyn

Komitety

Dyplomy

Szanowni Państwo!

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w obradach, które odbędą się w Wiśle.

Kilka informacji na temat miejsca Sympozjum

Wisła - rozsławiona przez Adama Małysza, atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa w samym sercu Beskidu Śląskiego u źródeł rzeki Wisły. Zimą Wisła dostarcza niezapomnianych wrażeń miłośnikom białego szaleństwa. Czekają tu wyciągi i kilkanaście doskonale przygotowanych nartostrad. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras usatysfakcjonuje zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Informacje o poprzednich edycjach konferencji znajdują się w zakładce Archiwum.

Zaproszenie

Z radością wznawiamy prace organizacyjne 7. Międzynarodowego Kongresu Diagnostyki Technicznej (7th ICTD) Radom 2020, przełożonego z powodu pandemii COVID-19. Kongres ten odbędzie się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Technicznej w dniach 14-16 września 2022 roku.

ICTD to uznany międzynarodowy kongres organizowany cyklicznie w Polsce, co cztery lata, poświęcony rozwojowi teorii i praktyki diagnostyki technicznej. Ideą kongresu jest stworzenie międzynarodowej platformy dla wszystkich światowych partnerów przemysłowych i badaczy do wymiany pomysłów i najnowszych koncepcji dotyczących diagnostyki maszyn, pojazdów, konstrukcji, materiałów i procesów przemysłowych oraz eksploatacji wszelkiego rodzaju obiektów technicznych. 7th ICTD będzie okazją do podkreślenia cyfrowej transformacji w erze Przemysłu 4.0.

Jest to siódma edycja Kongresu. Poprzednie edycje organizowały: Silesian University of Technology in Gliwice -2016, http://www.ictd2016.polsl.pl, AGH University of Science and Technology in Kraków -2012, University of Warmia and Mazury in Olsztyn -2008, Poznan University of Technology -2004, Warsaw University of Technology -2000, Gdańsk University of Technology –1996. Wygłoszone i pozytywnie zaopiniowane referaty zostaną opublikowane w materiałach kongresowych, tomie serii książkowej Springer: Applied Condition Monitoring: www.springer.com/series/13418.

Wszystkie nadesłane artykuły mogą być brane pod uwagę również do ewentualnej selekcji i dalszej publikacji (wersja rozszerzona) w czasopismach związanych z Kongresem:

• Acta Mechanica et Automatica [PL:100points],

• Advances in Science and Technology – Research Journal [PL:100points] add.APC,

• Archives of Acoustics [PL:100points],

• Defence Technology ELSEVIER [PL:100points],

• Diagnostyka [PL:40points],

• Eksploatacja i Niezawodność – Maintenance and Reliability [PL: 140points] add.APC,

• JVE Journal of Vibroengineering [PL:40points] add.APC,

• Transport Problems [PL:100points] add.APC,

• Vibration in Physical Systems [PL:70points].

Komunikaty, rejestracja i nadsyłanie streszczeń będą dostępne na stronie internetowej Kongresu: www.ictd2022.uniwersytetradom.pl.

Sekretariat Kongresu: ictd2022@uthrad.pl.

Zapraszamy do Radomia we wrześniu 2022 roku.

Congress Organizing Committee

Politechnika Śląska, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej